Pravidlá pre bezpečné nakupovanie cez internet

Mali by ste nakupovať len v známych eshopoch! Toto je pravidlo, ktorého by ste sa mali držať vždy a za každých okolností. Nedajte sa zlákať na nízku cenu, pozor si dajte aj na obchody, ktoré vyžadujú platbu vopred. Ak obchod nemá zverejnené firemné a kontaktné údaje, radšej sa na jeho stránkach ani nezdržiavajte. Predídete tak prípadným problémom s dodaním tovaru alebo jeho kvalitou.

eshop

Nezabudnite na hodnotenia

Recenzie o kvalite produktov predajcu, rýchlosti doručenia a spokojnosti s nákupom od skutočných zákazníkov výrazne zvyšujú dôveryhodnosť webovej stránky a môžu byť jasným signálom, že sa jedná o overený a dôveryhodný obchod. Nákupná poradňa na rovnomennej doméne NakupnaPoradna.sk radí nielen to, ktoré obchody sú autorizované a overené, ale aj hodnotí, odporúča a vyberá a pomáha s výberom najlepších produktov.

Ak nie ste presvedčený o tom, či je tovar reálne skladom a obchod ho včas doručí, môžete zavolať na uvedené telefóne číslo a opýtať sa na dostupnosť tovaru. Keďže sa jedná o dôveryhodný obchod, nie je problém dovolať sa na zákazníckú linku alebo inak kontaktovať predávajúceho. Objednať so zľavou môžete vďaka zľavovým kupónom k nákupu. Ušetriť môžete aj desiatky eur s tovkách obľúbených obchodov.

Zabezpečený web vďaka SSL certifikátu

V neposlednom rade, dôveryhodný obchod by dnes už mal mať platný SSL certifikát na svojich stránkach. SSL certifikát predstavuje dôkaz bezpečnosti webových stránok, konkrétnejšie zabezpečeného prenosu dát, aj osobných informácii, medzi vašim počítačom a serverom s webovou stránkou. Týmto certifikátom zabezpečíte dátovú komunikáciu medzi eshopom a návštevníkmi. Ak je identifikovateľný prevádzkovateľ jednoznačne, potom sa jedná o dôveryhodný web.