Prečo musí mať e-shop kvalitný dizajn?

Život vo virtuálnom svete už nie je sci-fi. Je pravdepodobné, že v priebehu nasledujúcich niekoľkých rokov sa väčšina obchodov presunie do online priestoru.

Spolu s množstvom obchodov bude narastať aj konkurencia. To, čo dnes považujeme za plus, bude o pár rokov nevyhnutnosťou. Týkať sa to bude predovšetkým dizajnu e-shopov. Buďte o krok dopredu a vytvorte dokonalý e-shop už dnes.

Funkčnosť na prvom mieste

Funkčnosť a UX dizajn (používateľská skúsenosť) majú momentálne veľkú pozornosť. Ľudia navštevujú webstránky, a predovšetkým e-shopy, aby si niečo nakúpili alebo porovnali.

Éra domovských stránok s množstvom náročných animácií, kvôli ktorým sa webstránka načítavala aj niekoľko sekúnd, je preč. Dnešný človek sa na internete pohybuje rýchlo a s jasným cieľom. Každá sekunda je drahá. Tvorba web stránok je remeslo, ktoré zohľadnuje veľa hľadísk, technických aj netechnických.

Najefektívnejší e-shop je taký e-shop, kde je všetko na svojom mieste. Zákazníkovi nesmú stáť v ceste žiadne zbytočné vyskakovacie okná ani ponuky na newsletter. Inak ho e-shop ľahko otrávi a už sa naň nevráti.

Taktiež je nevyhnutné zabezpečiť, aby bol e-shop responzívny aj pri prehliadaní na mobile, respektíve inom zariadení. Ľudia cez smartfóny denne zrealizujú tisícky nákupov. Bola by chyba to nevyužiť.

Farby a písmo

Dôležitou zložkou UI dizajnu (používateľské rozhranie) je kontrast medzi písmom a pozadím. Stávkou na istotu je čierne písmo na bielom alebo svetlom podklade. Ak vám príde čierne písmo moc otrepané, môžete vyskúšať aj iné farby.

Vždy sa však usilujte o to, aby bolo písmo výrazne tmavšie ako pozadie. Farby dizajnu by mali korešpondovať s farbami vášho brandu. Inšpirujte sa farbou vášho loga, prípadne psychologickou správou, ktorú farba šíri.

Ak sa zhoduje so správou, ktorú sa snažíte šíriť vy, máte vyhraté. Je dôležité spraviť si prieskum, keďže farby rozlične vnímajú mladí a starší, ale aj muži a ženy.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *